• 2 maja

• Informacja - dzień 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

• Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu

• Dnia 25 kwietnia 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Annopolu odbył się turniej halowej piłki nożnej o puchar Starosty Kraśnickiego. Turniej był jednym z punktów harmonogramu Dnia Otwartego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn. Drużyny podzielono na 2 grupy, z których awans do fazy finałowej uzyskiwały po 2 najlepsze zespoły.

Grupa ”A”

• „PSP Annopol”
            • „PSP Borów”
            • „ZPO Gościeradów”
            • „PSP Janiszów”
            • „PSP Opoka”

Grupa ”B”

• „ZS Annopol”
            • „PSP Dąbrowa”
            • „PSP Grabówka”
            • „PSP Kosin”
            • „PSP Świeciechów”

W grupie ”A” najlepsze okazały się drużyny „PSP Opoka” - miejsce I i „ZPO Gościeradów” – miejsce II, które uzyskały awans do fazy finałowej. Pozostałe drużyny z grupy ”A” musiały pożegnać się z turniejem po fazie grupowej.

Grupę ”B” wygrała drużyna „ZS Annopol” – miejsce I, drugie miejsce zajęła drużyna „PSP Kosin” i obie awansowały do fazy finałowej, z dalszych rozgrywek odpadły pozostałe drużyny.

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO - ELIMINACJE GMINNE

• 13 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Dabrowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznych jazdy rowerem.

W turnieju uczestniczyło trzy drużyny z grupy I  i siedem drużyn z grupy II. Najpierw uczestnicy turnieju przystąpili do testów pisemnych  z przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym i skrzyżowania. Następnie do części praktycznej czyli sprawnościowy tor przeszkód.

Grupa I

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Annopolu

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Grabówce

Grupa II

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosinie

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Grabówce

• W dniach 04 i 05.04.2022 w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz domowych wypieków. Słodkości w postaci ciast, rogalików, babeczek i ciasteczek zostały przygotowane przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Przekąski cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na potrzeby Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Wszystkim wspierającym naszą akcję a przede wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy.

• Powiatowy konkurs plastyczny ,,EKO Pisanka Wielkanocna''

• Starostwo powiatowe w Kraśniku zaprasza na konkurs "EKO pisanka wielkanocna"

Konkurs,, Eko Pisanka Wielkanocna" skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich.

Konkurs ma na celu wtórne wykorzystanie odpadów do stworzenia małych dzieł artystycznych w postaci pisanek. Wszyscy uczestnicy konkursu będą musieli wykonać prace z ekologicznych materiałów.

Regulamin konkursu ekologicznego

„EKO - Pisanka Wielkanocna"

dla polskich służb mundurowych i wolontariuszy /fragm./

Organizatorem konkursu jest Starosta Powiatu Kraśnickiego.

Cele konkursu:- wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego w plastyce;

- rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej;
            - zwiększenie świadomości ekologicznej;

- rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży na otoczenie;
            - zwiększanie zdolności manualnych wśród dzieci i młodzieży;
            - propagowanie idei życia proekologicznego.

Uczestnictwo w konkursie

1. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie Powiatu Kraśnickiego.

2. Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci i uczniowie w pięciu kategoriach.

I. Kategoria: przedszkola

II. Kategoria: szkoły podstawowe klasy  I-III

III. Kategoria: szkoły ponadpodstawowe IV-VI

IV. Kategoria: szkoły podstawowe klasy  VII-VIII

V. Kategoria: szkoły ponadpodstawowe

Przedmiot Konkursu i zasady uczestnictwa w Konkursie

1. Uczestnicy konkursu wykonują samodzielnie pisanki.

2. Pisanka może być dowolnych rozmiarów.3. Każdy uczestnik wykonuje jedną pisankę.

4. Pisanki mogą być:

• drapane, malowane,
            • szyte (z resztek materiałów),
            • wyklejane (ze starych gazet, resztek włóczki, ziaren, kasz, przypraw, traw, liści itp.)
            • pieczone (z ciasta i masy solnej).

Ważne aby materiały „ekologiczne” stanowiły zdecydowaną większość pisanki.

Nie stosujemy naklejek, cekinów, sztucznych i gotowych ozdób.

5. Przyjmujemy prace indywidualne.

6. Nadesłanie pisanki jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem wszelkich praw autorskich na Organizatora.

Termin składania prac mija 12 kwietnia. Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać u wychowawców grup.

Zapraszamy do wzięcia udziału.

Regulamin konkursu oraz inne dokumenty znajdują się z załącznikach

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU BRD

• W dniu 28 marca br. odbył się Szkolny Konkurs o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Głównym celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem, kształtowanie postaw zgodnych z kryteriami kultury ruchu drogowego oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Wyniki Szkolnego Konkursu BRD i kwalifikacje do turnieju gminnego uzyskali:

GRURA I (klasy IV, V, VI) - rok 2010 i młodsi

Klaudia Kramel, Weronika Rozmus, Antoni Kwiatkowski, Michał Zarzycki.

GRUPA II - (klasy VII i VIII)

Maria Baran, Daria Kwiatkowska, Michał Szustakowski, Dawid Kasperek.